Kinesiology taping Rzeszów

Kinesiology Taping ma zastosowanie również w kolarstwie górskim

Od kilku lat w Polsce możemy zauważyć sportowców podczas dużych imprez sportowych  oklejonych kolorowymi plastrami. Kolorowe plastry na ciele zawodnika nie są ozdobą, lecz spełniają bardzo ważne zadanie.

Metoda ta nazywa się Kinesiology Taping. Polega na oklejeniu wybranej części ciała(mięśni lub stawów) specjalnym plastrem. Twórcą tej metody  jest japoński chiropraktyk Dr Kenzo Kase. Metoda ta była stosowana jedynie w Korei i Japonii w sporcie  w Polsce od 2004 roku.  Metoda ta ma doskonale zastosowanie w sporcie i rehabilitacji. Aplikacja plastra zmniejsza patologiczne napięcie mięśni, poprawia (ułatwia) ich funkcję, poprawie mikrokrążenie, aktywuje system limfatyczny  zmniejszając obrzęki, wspiera funkcję stawów i zmniejsza ból.

Dzięki tej metodzie możliwe jest osiągniecie doskonałych rezultatów poprzez działanie sensoryczne plastrów kinesiology tape, które mają właściwości zbliżone do naszej skóry.  Plastry są wykonane z bawełny pokryte akrylem medyczny. Są wodoodporne, przepuszczają powietrze, utrzymują się od kilku dni do kilku tygodni.  Ruch sportowca nie jest ograniczony, plaster stabilizuje, stymuluje lub rozluźnia.


Podstawowe korzyści jakie można uzyskać poprzez zastosowanie kinesiotapingu to:

  • Zmniejszenie bólu

  • Poprawa elastyczności mięśni  i ich rozluźnianie

  • Zwiększenie zakresu ruchu

  • Zmniejszenie obrzęku


Jest to jedyna terapia 24godziny na dobę.

Więcej informacji na temat tej formy terapii znajdziemy na stronie Gabinetu Rehabilitacji i Fizjoterapii TUTMED w Rzeszowie

Rehabilitacja Rzeszów

Gabinet Rehabilitacji Ruchowej TUTMED – Fizjoterapia, Masaż, Fizykoterapia
ul. Architektów 11/U4
35-082 Rzeszów
tel. kom.: 783 784 123