Letnia ochrona skóry

Lato – sezon rowerowy w pełni!


Ruszamy na trasy, jedni zwiedzają wybrzeże, drudzy góry, inni rowerami dojeżdżają do pracy. Mamy coraz większą świadomość, że sport to zdrowie i czynnie spędzamy czas wolny. Planując rowerową eskapadę zabezpieczamy ciało – kask, ochraniacze, odblaski. Nie zapominajmy, że skóra także potrzebuje ochrony. Podczas trasy narażona jest ona na działanie  różnych czynników zewnętrznych i warunków atmosferycznych. Latem największe zagrożenie to słońce, którego promienie choć przyjemnie grzeją mogą wyrządzić szkody. Promieniowanie słoneczne może powodować poparzenia, udar, jest również odpowiedzialne za fotostarzenie skóry.

W związku z tym w plecaku czy schowku obok wody do picia powinny obowiązkowo znaleźć się kosmetyki z filtrem UV na słońce. Kupując krem na słońce warto zwrócić uwagę na to aby chronił on zarówno przed promieniowaniem UVA i UVB. Środki na słońce dobieramy do rodzaju i koloru skóry oraz oczywiście do miejsca na ziemi, w którym się znajdujemy. Skóra jasna i wrażliwa wymaga silniejszego filtra niż karnacja ciemna czy oliwkowa. Faktor kremu podany na opakowaniu czyli SPF (Sun Protection Factor) podaje bezpieczny czas przebywania na słońcu. Przykładowo jeśli skóra reaguje rumieniem po 10 minutach przebywania na słońcu, to krem o SPF 15 wydłuża ten czas o 15 razy. Oczywiście lepiej nie odliczać co do minuty i powtarzać aplikację częściej.

Preparat należy nakładać na skórę około 20 minut przed wyjściem na słońce. Preparaty różnią się też konsystencją a więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Kosmetyki z filtrem mogą mieć postać kremu, mleczka, emulsji czy olejku. Jeśli na wycieczkę jadą małe dzieci lub osoby o bardzo wrażliwej skórze najlepiej zastosować tzw blokery czyli preparaty o SPF 50+. Zawarte w kosmetykach filtry blokują dostęp promieni słonecznych do skóry i skutecznie je odbijają. Kiedy wieczorem dojedziemy do celu z pomocą przyjdą balsamy i mleczka łagodzące po opalaniu. Nawet jeśli nie złapaliśmy ani grama opalenizny, przyjemnie schłodzą rozgrzaną skórę, wspaniale ją nawilżą i przygotują do kolejnego dnia w podróży.

Materiał opracowała Małgorzata Lisik z firmy Magcosmet.pl oferującej kosmetyki naturalne i organiczne oraz kosmetyki ochronne na słońce. Zapraszamy do odwiedzenia strony sklepu internetowego www.MagCosmet.pl